FOX HOUND

Vítejte na stránkách airsoftového týmu z Brna. 

Seznam navštívených akcí

Seznam všech akcí, kterých jsme se tento rok zúčastnili najdete na konci stránky


Jaggernaut Proseč game

Inspirován luxusní hrou v únoru s Jaggernautem, kterou organizoval tým Mercenaries Silesia, stavím vlastního Jaggernauta.
V Proseči proběhlo už třetí testovaní prototypu Jaggernauta. Prototyp je plně funkční, zásahy mě nebolí, přes zimu bych chtěl sehnat zbytek černé výstroje(sehnat černou kombinézu na postavu 195cm je peklo) a pak přebarvit střepinovou vestu na černou, aby byl Jaggernaut hotový i z hlediska designu. Doufám, že kostým snad někdy budu mít zmáknutý jako drsoň na videu.

 • fotky Proseč Jaggernaut

 • autor: Malmerg

  Banka Pánov

  Na hry v Pánově se vždy těšíme. Luxusní hřiště, které je jedno z nejlepších v ČR(nabízející možnost různých scénářů a terénů), kéž by něco takového bylo v Brně či okolí.
  Hrálo se na 2 strany a uprostřed hřiště byla banka(bráněná policií), která se měla dobít a odnést z ní zlaté cihly(skutečné cihly natřené na žluto, hodně těžké). Jelo nás 10 lyšáků + 3Wild Dogs a 4kamarádi, takže jsme tvořili vlastní stranu.
  Hned první hru jsem určil strategii nechat protivníka zaútočit na banku, aby upoutali pozornost policie. My se mezitím rozvinuli do linie a když to vypadalo, že policii dochazí síly, vtrhli jsme rychlým útokem do banky a policii rychle zneškodnili. Pak už stačilo banku jenom bránit a postupně vynášet zlaté cihly. Chvílemi jsme měli na mále, protože protivnící viděli naše snahy o vynesení cihel a dost času nám zabralo najít co nejefektivnější způsob, takže jsme chvílemi bránili banku z posledních sil. V některé okamžiky v bance zůstali jenom 2 lidé, ale zoufalé volání do vysílaček o posily splnily svůj účel.
  První hru jsme drtivě vyhráli, druhou drtivě prohráli(protivník se poučil a uplatnil náš postup), třetí prohráli, ale těsně, čtvrtou vyhráli.
  Celkově: super nápad, dobrá změna scenáře nutící obě strany něco dělat, zábavné a rychlé. Škoda jen, že od druhé hry to policajti vzdali a šli na pivo, ze kterého se už nevrátili!

 • Foto z Banka Pánov zde

 • autor: Malmerg

  Raketová základna Ketkovice

  Airsoft pro Moravu získal legálně nový objekt bývalých kasáren v Ketkovicích. Prostor obrovský i když na okrajích hodně zarostlý. Na vylepšení se intenzivně pracuje. Hra naprosto v pohodě, žádné hádky či problémy s nepřiznávači.
  Na této akci jsme dosáhli pro tento rok rekord v účasti(celkový počet členů na akci), bylo nás 9 lyšáků + 1 kamarád.

 • Foto z Ketkovic a prostoru zde
 • Video ze hry

 • autor: Malmerg

  Výcvik nováčků

  Proběhl výcvik nováčků. První část výcviku byla zaměřena na pobyh v džungli a druhá část na nácviky útoku/obrany. Další cvičení budou následovat o prázdninách.


  autor: Malmerg

  Jagger battle

  Objekt bývalé věznice. 2 budovy a mezi nima postavené překážky a uprostřed bunkr. Cílem bylo trefit Jaggera do středu hrudi(malý plíšek), do 10sekund k němu doběhnout a dotknout se ho a tím ho můžete nasměrovat kam má dojít. Když dojde na určité místo protivníkovy strany, vyhráli jste. Jaggera mohli protivníci ovládnout stejným způsobem, zásah do plíšku dotknout se ho a poslat ho zpět. Super zábava, neotřelý nápad
  Bohužel málo kdo měl odvahu nekempit a jít do středu hřiště a pokusit se ovládnout Jaggera, protože ho hned začali ostřelovat kempeři :) a vlastní kempeři moc nepomáhali v krytí hrdinných run Forrest run, odvážlivců. Jinak super akce, zabavná a originální.

 • Foto Jaggera a prostoru zde
 • Foto z Jaggera od organizatora zde
 • Video z akce

 • autor: Malmerg

  Krvavé hry č. 2 - Pánov

  V Pánově už jsme v minulosti několikrát byli, ale že je tam i hřiště s překážkama, to jsem nějak minul. No, překážky. Spíše to připomíná nějakou hru alá COD nebo BF 3. Zákopy, opevněné pytly s pískem, bunkry a pevnosti, domečky. Super prostor pro týmovou hru a celkový počet hráčů maximálně 30-40.
  Jedna z nejlepších her v roce. Jediná škoda byla menší počet účastníků kolem 20-25 lidí.

 • Foto z Pánova

 • autor: Malmerg

  Cvičení nováčků

  Proběhlo cvičení nováčků: Neo, David, Neff, Pajoch(Pavla)


  autor: Malmerg

  ZOMBIES COMING

  Tým ve složení Malmerg a Haluziak s podporou Ondry a ještě jeden člen z PPP zúčastnil akce Zombies coming. Akce odehrávající se v Hrušovanech se konala v nočních hodinách k doplnění atmosféry v budově osvětlené jen čajovými kahany. Princip byl jednoduchý, přežít co nejdéle. Tuto snahu znesnadňovala skutečnost, že povoleny byly jen manuální, plynové nebo AEP zbraně s omezením na jeden výstřel za cca 5s. Zombie po zásahu neumíraly, pouze byly na 5s vyřazeny z hry, na druhou stranu jednalo se o klasické pomalé zombie. Vzhledem k počtu lidí a omezenosti prostoru hry netrvali příliš dlouho avšak bez jiného cíle než přežít se změnili na obíhačky budovy. Poslední hru se Fox Hounds rozhodli být zombies od začátku a v průběhu několika minut proměnili celé osazenstvo na zombíky. Akce super, zábavná, ale k dokonalosti chyběl trošku nápad co v tom baráku dělat krom pobíhání nahoru a dolů a kolem budovy.

  Video z akce


  autor: Haluziak

  Fotky z OP Warhead a video ze Soběšic

  Fotky z OP Warhead a video ze Soběšic


  autor: Malmerg

  Společné cvičení s WildDogs a střelecké cvičení

  Proběhlo společné cvičení s WildDogs a střelecké cvičení jako příprava na akci OP WARHEAD v BVP Skřípově.


  autor: Malmerg

  Iwa 2014

  Jeli jsme na výstavu Iwa 2014, což je asi největší výstava zbraní a airsoftu v Evropě. Celkem 9 pavilonů, IDET se proti tomu může jít zahrabat. Pomazlili jsme se s veškěrýma existujícíma zbraněma a následně i v AS provedení. Neskutečný zážitek! Fotky naleznete zde.
  Pro ty co nebyli doporučují hodinové video od Kekse zde.


  autor: Malmerg

  Ostré střelby

  Byli jsme na střelnici. Stříleli jsme z Aug A3, G36SL8, M4 i vráži 9mm, což mě přijde jako hrozné zprasení zbraně. Hamr 99 ráže .50BMG a také pistole(Glock 17, G26, Steyer, CZ75).


  autor: Malmerg

  Battlefiel Pánov

  Tankodrom v Pánově většinou slibuje suprové hry. Námět hry alá PC hra Battleild. 3 vlajky, cílem zabrat vlajku, vyvěsit svoji a uhlídat.Počasí super. Bohužel jsme jeli jenom 3. I tak souhra týmu prokázala výsledky a útoky z boku nebo do týla protivníka jsme mu hodně zatápěli. Mě se povedlo dokonce 3x za hru zastřelit stejného hráče do zad :). Dost výrazně jsme nakonec vyhráli, protivník nebyl schopen většího odporu.


  autor: Malmerg

  Fema

  Hned z rána kolem 7 hodiny hustý déšť. Po důkladném shlédnutí špionážních meteo satelitů to vypadalo, že by mělo přestat pršet takže jsme jeli. Bohužel někteří naši nahlášení členové vyměkli a vzdali to. Do příjezdu na místo akce přestalo pršet, takže super. Terén v rámci možnosti suchý(nebyly louže či klouzavé bláto).
  Déšt se bohužel podepsal na účasti, takže místo přihlašených 70 lidi přijelo kolem 35-40. Hra v pohodě, bez problémů, akorát já jsem neviděl nic přes kolimátor. Buť byl zamlženej nebo umazanej jak jsem ho pořát čistil, takže jsme střílel podle hada BB. Po 14 hodině začalo zase hustě pršet, takže kolem 15 hodiny skončila hra.


  autor: Malmerg

  Skála

  Hra na motivy filmu Skála. Obránci bránili 7 raket s plynem, útočníci měli za úkol rakety dobít a zneškodnit. Poslední rakety byly bráněny v objektu.Terén hry byl zalesněný, trochu Vietnam viditelnost do 20m, místy 10m. Ale dalo se terénem procházet, nebyla neprostupná džungle, což bylo ku prospěchu akce.
  Hráli jsme za útok. Snažili jsme se postupně vytlačovat obránce z pozic cíleným tlakem. Problém byl v tom, že byť s náma útočili i jiní hráči, postupně jsme byli zabíjeni a v okamžiku málo útočníků, se útok nedokázal udržet do příchodu posil. Takže to dopadlo tak, že útok byl úplně zničen a všchny územní zisky ztraceny a jelo se zase od 0. To trvalo asi 1,5h, než se začalo dařit útoky koordinovat a útok začal vytlačovat obránce z počátečních obranných pozic. Asi po 2,5h hry se dostala hra do fáze boje o objekt a kolem 3h hraní byly všechny rakety zneškodněny.
  Po pauze se měli prohodit strany, ale přišlo mě, že část obránců zcela nepochopitelně jela domů, což se projevilo tím, že od začátku druhé hry, nový útočníci(my teď obránci), nebyli schopni se dostat vůbec nikam. Bohužel to vedlo k čím dál většímu odjezdu útočníků. Takže se druhá hra po asi 2h ukrutné nudy pro obránce ukončila.
  Hodnocení: terén dobrý. I slabé AEG mají šanci. Ideální pro sehrané týmy a koordinované útoky. Suprový scénář. Hra v pohodě, žádné problémy s ječením tys to dostal, přiznej se.
  Pouze kdyby to druhá strana nezabalila od půlky hry, byla by naprostá spokojenost.


  autor: Malmerg

  Nábor členů do airsoftového týmu Fox Hound Brno!

  Podmínky najdete v sekci Nábor. Máme zájem o hráče co si chtejí užít možnosti co airsoft nabízí, mají čas alespoň 1x za měsíc.


  autor: Malmerg

  Tým pokračuje dál

  Tým funguje standartně dále, akorát jsem byl lýný minulý rok aktualizovat stánky.V tomto roce jsme už měli 4 týmové akce a na dálší se urputně těšíme a chystáme.


  autor: Malmerg

  Týmové cvičení

  Dneska proběhlo týmové cvičení, jehož se účastnily 4 řádní členové a 3 nováčci.


  autor: Malmerg

  Evropa 2016: ala hamburger hill mixnutý Vietnamem

  Předpověď slibovala chladné počasí, což se bohužel nakonec nesplnilo. Bylo kolem 25 stupňů,což se potom hodně podepsalo na hře.

  Herní území byl kopec, který se hodně svažoval směrem k útočníkům. Obránci(my) jsme bránili nahoře základnu, útočníci útočili do strmého kopce. Území bylo z poloviny porostlé borovicemi a sem tam keře, na druhé polovině hustě zarostlé keři a hustým křovím, nebylo vidět dál něž na 10, někdy i 5 metrů. Herní prostor nebyl naštěstí veliký, takže boje začali brzo, zpočátku jsem se bál, že se útočníci budou pokoušet o nesmyslné a hlavně zdlouhavé obchvaty. Oni se i možná pokoušeli, ale zastavili jsme je chytrým rozmístněním obraných linií. Kolem poledne začala hra upadat , bylo hrozný vedro a než jsem dosel na resp. do kopce byl jsem zpocený a skoro bez dechu.

  Hodnocení: pokud by přálo počasí, mohl by terén být zajímavý(doporučuji hrát na začátku jara nebo podzim), jinak hodně vyčerpávající terén a hraje je příliš jednotvárná. Důležité je kolik hráčů hraje, bylo nás asi 100, což byl ideální počet. Ale organizátoři tvrdí, že herní pole je vhodné až pro 500 účastníků, což je absolutně nereálné.


  autor: Malmerg

  Cihelna Ivanovice

  Na airsoftkoalice.cz jsem narazil na novou herní lokaci, která podle mapy vypadá jako částečné cqb. Link na mapu. Jde o bývalou cihelnu, kde se nachází 5 budov. 2 budovy se ke hře nepoužívají, zbývají tedy 3 na hru, což tvoří zhruba 1/2 herního hřiště a na druhé je kopec a rovná plocha zarostlá keři. Budovy nejsou standartně stavěné, jak jsme zvyklý. Sloužily pro pálení cihel, takže nejsou moc veliké, mají rozlohu asi 15*5m a připomínají spíše katakomby. Uvnitř jsou vždy 2 dlouhé chodby, které jsou na několika místech přerušené dírami ve zdech.

  Herní pole tudíž umožňuje jediný i když nejlepší scénář, hru na vlajky. Hraje se do té doby, než jeden tým nedobije vlajku druhého týmu. Možnosti využití strategie na herním poli jsou v zásadě pouze 3. Jít pravou stranou, přes otevřený terén až za kopec, ten celý obejít a zaútočit zezadu. Pokud se povede dostat se nepozorovaně protivníkovi do zad, měla by být hra vyhraná. Další strategie je trochu sebevražedná, zaútočí se přímo na kopec, což je poměrně nebezpečné, protože kopec je hodně strmý a pokud útočník vykoukne z pod kopce, může schytat střelu přímo do obličeje z velmi malé vzdálenosti. Poslední třetí strategie je zaútočit z prava podél budov a podél kopce, buť přímo na kopec(PROBLÉM STRATEGIE 2) nebo obejít kopec z levé strany.

  Hráči: byly jsme na lokaci 2x. Hru řídí tým mladých hráčů, takže je organizace trochu chaotická, ale nic závažného. Spíše jde o to, že ostatní hráči na organizátory moc nereagují a při vysvětlování pravidel dělaj blbinky. První účast bylo bez problémů, žádné závažné problémy, hru jsem si nad očekávání užil. To se bohužel nedá říci o hře druhé, kterou brutálním způspobem kazil jeden tým hráčů mezi 15-18 let. Měli na sobě černé oblečení a přes to pískové cirus vesty. Opakovaně při zásahu do vesty nepřiznávali zásah, což me osobně se stalo 3x a dokonce jsem zasáhl hráče do zad z 10m dvěma ranama, on se otočil a osolil mě. Když jsem se ho nevěřícně ptal co jako dělá, když dostal 100% zásah, řekl že nic necítil.

  Hodnocení: herní plocha je dobrá na akční hry, v létě když je horko se hráč hodně spotí, pokud běhá na volné ploše(žádný stín). Hráči jsou v pohodě, pokud se hry nebude účastnit konkrétní tým.


  autor: Malmerg

  R. I. P. legální CQB v Brně?

  Poslední 2 roky pro CQB v Brně nebyly zrovna nejšťastnější. V minulém roce nám zbořily legendární CQB Krpole na Reissiově ulici(kvůli silničnímu nadjezdu a budování nových kanceláří). Sice se tyto stavby měly budovat už před X lety, ale nakonec i šnek dorazí do cíle

  A tento měsíc jsme přišli i o prostor bývalého hotelu na přehradě, protože soukromý majitelem, s kterým byla uzavřena dohoda o užívání prohrál spor se státem o vlastnictví a komplet areál připadl státu. Úřady si nepřejí pořádání AS v objektu a je dán příkaz policii ČR k tvrdému postupu proti nežádoucím osobám v objektu, do čehož se zvláště počítají airsofťáci!


  autor: Malmerg

  Nová sezona 2012

  Další rok je za námi a nás čeká další sezóna, která bude, doufejme alespoň minimálně tak bohatá na četnost a kvalitu pořádaných akcí, jako tomu bylo v roce 2011. Žádné výrazné změny se nestaly v sestavě našeho týmu, jediná novinka jest, že jsme vytvořili a předělali staré fórum na nové (verze 2.02 s novým designem), které jsme přesunuli dokonce i na tento sever, prozatím tohle fórum testujeme, tak prosíme o trpělivost. Naše členy tímto žádámě, vytvořte si zde prosím nový profil a zažádejte o vstup do Fox Hound Tým. Děkujeme.

  S pozdravem tým Fox Hound.  Seznam akcí, kterých jsme se tento rok účastnili:

  • 13.12.
  Soběšice
  • 29.11.
  Raketová základna Ketkovice
  • 15.11.
  Battlefiel Pánov
  • 08.11.
  Jaggernaut Proseč
  • 01.11.
  Raketová základna Ketkovice
  • 18.10.
  CQB Rota Břeclav
  • 11.10.
  Raketová základna Ketkovice
  • 27.09.
  CQB Brandýs
  • 20.09.
  Banka Pánov
  • 13.09.
  Raketová základna Ketkovice
  • 31.08.
  Zlín Skleníky
  • 30.08.
  Proseč Battle
  • 23.08.
  Zlín Skleníky
  • 16.08.
  Zlín Skleníky
  • 02.08.
  Raketová základna Ketkovice
  • 26.07.
  Raketová základna Ketkovice
  • 28.06.
  Výcvik nováčků
  • 13.06.
  Krvavé hry č.2 Pánov
  • 31.05.
  Soběšice
  • 17.05.
  Vyškov Remízek
  • 02.05.
  Operace Chiméra
  • 11.04.
  Krvavé hry č.1
  • 04.04.
  Bloody oil 2
  • 21.03.
  Tetčice corps: Fight
  • 15.03.
  Žlutava Forrest
  • 01.03.
  Hády
  • 28.02.
  Jagger battle
   

  Spřátelené týmy   

  Anketa